Jakie znaczenie ma odpowiedni brygadzista dla zespołu produkcyjnego?

Jakie Gamma Zaplecza 613.jpg

Brygadzista-kto to zasadzie jest? Jaką funkcję pełni? Czy naprawdę jest aż tak istotną osobą w zespole? Oczywiście, że tak! Poniżej przedstawione zostanie dokładniej, czym w zasadzie zajmuje się brygadzista i dlaczego jego rola jest tak bardzo istotną.

Kim jest brygadzista i jakie ma znaczenie?

Kto to jest ten brygadzista? Otóż jest to osoba nadzorująca dany kawałek produkcji ze wszystkimi osobami, które tam pracują. Już dawno zauważono, że klasyczny podział na lidera i podległych mu pracowników nie do końca się sprawdza. Pracownicy czuja się wówczas zazwyczaj dość mocno wykorzystywani, ponieważ niestety nie docenia się ich pracy. Lider jest z kolei oderwany od ich życia i realiów ich świata.

Dlatego też tak bardzo istotne jest, aby brygadzista był blisko ludzi. Ma ich rozumieć, zajmować się ich problemami, musi koniecznie umieć pomagać i wspierać. To jest właśnie osoba, która musi umieć łagodzić wszelkie konflikty, dopomagać w potrzebie, która ma szeroką wiedzę i doświadczenie w wielu sprawach, także tych, związanych z produkcją, To jest także ktoś, kto pomoże pracownikom w zakresie motywacji.

Warto jeszcze podkreślić, że brygadzista również musi umieć znać się na zespole, musi wiedzieć, kto naturalnie ma jakie talenty, w zasadzie, do czego się nadaje, co potrafi robić, jaką rolę naturalnie pełni zespole, jak można wykorzystać jego umiejętności do procesu optymalizacji produkcji.

Zobacz również: https://www.euroszkolasilesia.pl

Jak wyglądają szkolenia dla brygadzistów?

Szkolenie dla brygadzistów dzisiaj coraz bardziej przypomina te szkolenia dla mistrzów, które są przeznaczone dla scrum masterów. W końcu obecnie prawdziwy brygadzista ma być właśnie trochę jak takiej wysokiej klasy scrum master, tylko że nieco bardziej z naciskiem na produkcje, Tak naprawdę jednak wykonuje on w zasadzie te same funkcje.

Warto zatem postawić także na różnego rodzaju szkolenia scrum, szczególnie te organizowane przez agile pm foundation, czy też szkolenia agile różnych innych firm i zakładów — ważne jednak, aby naprawdę było bardzo dobre.