Jak oswoić swoich pracowników z agile?

Swoich Gamma Zaplecza 533.jpg

Nie ulega wątpliwości, że firmy, zwłaszcza te duże, pracujące codziennie nad wieloma różnymi projektami wykorzystują metodyki agile oraz scrum. Agile szkolenia oraz szkolenie scrum są nieodzowne dla wszystkich osób, którym zależy na jak najlepszej znajomości wspomnianych powyżej metodyk.

Nie da się również ukryć, że bardzo wiele firm dopiero wdraża metodyki scrum oraz agile. Może to nastręczać sporo trudności kierownikom poszczególnych zespołów pracowniczych, a także samym pracownikom.

Najtrudniejsze zadanie stoi przed członkami zespołów scrumowych, takich jak scrum developer, scrum product owner oraz scrum master. Dla nich dedykowane są szkolenia scrum master oraz szkolenia scrum product owner. Nie sposób nie zauważyć, że niektórzy pracownicy mogą mieć wyjątkowy problem z oswojeniem się ze wspomnianymi powyżej metodykami.

Dlatego tak niezmiernie ważne jest to, aby kierownicy poszczególnych zespołów projektowych mieli świadomość tego jak istotna jest organizacja wspomnianych już powyżej szkoleń. Z całą pewnością dobrze byłoby, gdyby szkolenia były prowadzone przez odpowiednio wykwalifikowane osoby. Warto przyglądać się więc kompetencjom szkoleniowca. Nie zapominajmy również o tym, że szkolenia mogą być otwarte albo zamknięte.

Jeżeli zależy nam na tym, aby cała grupa naszych pracowników wzięła udział w szkoleniu, najlepszym pomysłem będzie zorganizowanie szkolenia zamkniętego. Jeżeli jednak chcemy, aby nasi pracownicy mieli kontakt z innymi osobami z tej samej branży, być może najlepszym rozwiązaniem będzie wysłanie ich na kurs otwarty.

Jeśli chcemy, aby pracownik uzyskał certyfikat, być może będzie on musiał zdać agile pm practitioner egzamin. Szkolenia certyfikowane uchodzą bardzo często za znacznie trudniejsze, ale nie sposób ukryć, że mogą okazać się znacznie przydatne.

Zobacz również: https://www.konferencjaprawopracy.pl

Pamiętajmy również o tym, że w wielu miastach dostępne są szkolenia dofinansowane ze środków unijnych. Szkolenia dofinansowane ze środków Unii Europejskiej są świetną okazją do tego, aby nieco zaoszczędzić.